2015 - VII. LODM

ODM » 2015 - VII. LODM

Sedmý ročník Letní olympiády dětí mládeže se uskutečnil v Plzeňském kraji, přesněji přímo v Plzni. A mezi sporty byl opět Orientační běh. Každý kraj zastupovali 4 závodníci (mladší žák a žákyně, roč. 2002-2003 a starší žák a žákyně, roč. 2000-2001) a 1 trenér.

Zahájení se uskutečnilo 14.6.2015 a ukončení 18.6.2015.

Složení naší výpravy: DM - Eliška Žejdlíková (LTP), DS - Rose Riby (LTP), HM - Matěj Hnízdil (KAS), HS - Petr Buk (ROU), trenér - Michal Žejdlík (LTP).

Oficiální stránky LODM

Oficiální stránky OB na LODM

Fotogalerie

14.6.2015 – Neděle

V neděli v poledne dorazila naše minivýprava do Plzně. Ubytování v kempu bylo velmi sparťanské. Děvčata měla jen jednu hubenou manželskou postel. Kluci měli postele samostatně. Já se o mini místnost dělit s trenérem triatlonu. Potom jsme provedli průzkum okolí a došlo i na malé koupání. Po pozdním obědě jsem se vydali do Olympijského domu (Techmánie). Ta byla nacpaná k prasknutí účastníky Olympiády. Večer jsme se přesunuli na slavnostní zahájení na zimní stadión. Zahájení bylo pěkné, bohužel díky špatnému ozvučení jsme téměř nic neslyšeli. A výprava z Pardubického kraje vybavená trumpetami to jen zhoršovala (který deb.. jim je dal nechápu).

15.6.2015 – Pondělí

Po snídani jsme se přesunuli na první závod. Byla to krátká trať a jako jediný závod na LODM se konal v lese. Na start se šlo 2,5 km. Terén byl pěkný, ale náročný. Mapa Krkavče, 1 : 10 000, 5 m. Tratě DM, HM, DS, HS. Mini trénink před startem většině moc nepomohl. Matěj v HM disknul, Rose skončila 13. ze 14 a Eliška 12. ze 14. Naštěstí to zachránil Petr, který v HS skončil na vynikajícím 2. místě. Paráda! Kompletní výsledky zde.

Po vyhlášení jsme se vrátili do kempu na oběd (roštěná s rýží byla opravdu nepovedená) a hned vzápětí vyrazili na průzkum města. Prošli jsem město, navštívili KFC a zase se vrátili do kempu na večeři. Špagety byly vcelku slušné. Následoval další přesun, tentokrát do města, kde se v centru uskutečnilo slavnostní vyhlášení všech dnešních medailistů (tedy ze všech sportů). Zatleskali jsme Petrovi, chvilku poseděli a pak se vydali zpět.

16.6.2015 – Úterý

V úterý jsme měli volný den. Dopoledne jsme navštívili plzeňskou ZOO. Odpoledne jsme absolvovali trénink na sprintové mapě. Po večeři a poradě o zítřejším závodu jsme odpočívali (tedy váleli se na chatkách). Počasí bohužel neumožňovalo se válet u vody, tak jako v neděli. A jediná restaurace v kempu zavírala po večerníčku.

Dopravu MHD po Plzni jsme měli zdarma. Bravurně jsme zvládali přestupy. Běžně nám stačila jízda autobusem číslo 30 s přestupem na tramvaj 1 nebo 4. Případně jsme od tramvaje do kempu šlapali po svých. V pondělí jsem při cestě do Techmánie během jedné cesty využili autobus, tramvaj i trolejbus.

17.6.2015 – Středa

Druhý závod – smíšené dvoučlenné čtyřúsekové štafety. Běžela holka, kluk, holka podruhé a kluk podruhé. Závod se odehrával v Borském parku, ovšem neběhalo se jen v čistém parku, ale také v přilehlém lese, mezi domy a kurty. Pár kontrol bylo i v areálu minigolfu. Mapa Borský park, 1 : 5 000, 2 m. Naše výsledky byly docela neslavné. V kategorii mladších (Eliška a Matěj) jsme byli disk, resp. jsme závod nedokončili. V kategorii starších (Rose a Petr) jsme obsadili 9. místo ze 14. Celkové výsledky zde.

Oběd jsme měli v místě v hotelové škole. A bylo to lepší než v kempu. Po návratu do kempu následovalo volno a večer přesun na medailový ceremoniál. Ten se odehrával v centru města za obchodním domem Plaza.

18.6.2015 – Čtvrtek

Posledním závodem byl sídlištní sprint. Mapa Skvrňany, 1 : 5 000, 2 m. Před startem byla karanténa do které se jelo 2 zastávky autobusem a pak ještě 1 km pěšky. Již po cestě začalo pršet a celý závod propršel. Naše výsledky byl opět neslavné. Eliška disk/14, Matěj 12/14, Rose 13./14 a Petr 8/14. Celkové výsledky zde.

Na konci závodu pršet přestalo. Oběd přímo v závodním prostoru v SOU. Zpět do kempu, pak na vyhlášení a závěrečný ceremoniál do centra Plzně. Ceremoniál byl zakončen koncertem skupiny Kabát. Při třetí písničce se spustil šílený liják, a tak jsme se raději vrátili do kempu.

19.6.2015 – Pátek

Po brzké snídani a dobalení si věcí jsme vyrazili k domovům. Týden byl náročný. Ze tří závodů jsme získali jedno stříbro. To bylo vše. Žádné další umístění na velké bedně se nám bohužel již získat nepodařilo.