V osmé ročence došlo opět ke zmenšení písma. Podařilo se ji tak nacpat do 32 stran. Čekalo se dlouho na články, proto vyšla až začátkem dubna. Opět ji sestavil Michal Žejdlík.
Členská základna měla 48 lidí. Průměrný věk byl 22,54. Zvládli jsme 43 závodů, 241 startů (z toho polovina připadla na závody JO). To bylo jen zhruba 60 % aktivity z roku 2000. Proč? Odešli Milan Bílý a Kateřina Bílá (loni dohromady 102 startů) a Jan Mička a Lenka Mičková běhali výrazně méně (13 startů místo 75). I ve vícedenních byla účast výrazně nižší (8 místo 24). V béčkách jsme měli jen 3 starty. Nejvíce startů, ale jen 27 měl Ondřej Kaprál a 26 Michal Žejdlík.
Vlastimil Cajthaml oslavil v dubnu 80 let. 22. června se provdala Nosková Petra.
O přihlašování na závody se staral Jan Mička (před ním to dělal Michal Žejdlík).
Druhým rokem pokračovala činnost OB kroužku. Vedli ho Miloš Eiselt a Michal Žejdlík. Stále jsme se scházeli v kanceláři ABB u nádraží, organizovali mapové tréninky a v druhé polovině roku chodili do tělocvičny v ZŠ Plynárenská. Také proběhlo minisoustředění, viz dále.
Medailí jsme posbírali 35 (nejvíce Vojtěch Škara 10). Diskvalifikací bylo 26 (nejvíce Petr Bílý 8).
Žebříček JO byl rozdělen na tři části - jarní, letní, podzimní - aby bylo možno získat B ještě před začátkem sezóny. Vojta Škara zvítězil v jarní a letní části. Nikdo další na stupně vítězů nedosáhl.
Na závodech žebříčku Čechy B startoval pouze Petr Bílý. Startoval na třech závodech a z toho byl 2x disk.
V roce 2001 jsme uspořádali 12 akcí (asi rekordní počet).
- První byla jako vždy Krušnohorská třicítka. Konala se 27. a 28. ledna, byl to již 21. ročník. Tentokrát jsme se nestarali o trať, ale o stadión.
- První přebor oddílu proběhl 10. března. Na mapě Písečňák (1983) ho připravil Petr Bílý. Mezi dvanácti startujícími byli i Michal a Veronika Šimkovi. Jsou vám jména povědomá? Ano, jsou to starší sourozenci Vojty Šimka.
- Olympiádu škol v OB jsme rozdělili na dvě části. První část jsme uspořádali 25. dubna na Písečňáku (1983). Na tři tratě (700, 1100 a 1350 metrů) se vydalo 72 dětí, ze 7 základních škol. Celou akci zvládli připravit jen 4 pořadatelé. Zvítězila ZŠ Buzulucká.
- Druhý přebor oddílu připravil Miloš Eiselt 8. května na Vlčím kameni (1991). Centrum bylo na sídlišti ve Střelné. Zúčastnilo se 14 startujících. Ondra Kaprál a Jan Eiselt, oba 13tiletí, si troufli na dlouhou trať (5900 / 250 / 12). Našli vše, ale trvalo jim to 120 a 128 minut.
- Druhá část Olympiády škol v OB následovala 6. června. V Zámecké zahradě (1985) běželo 60 dětí z 5 škol. Opět zvítězila ZŠ Buzulucká.
- O třetí přebor oddílu se postaral Jan Mička. Proběhl na Barváři (1982) 10. června. Zúčastnilo se 20 běžců.
- O týden později jsme opět pořádali Hry 3. tisíciletí. Stejné místo a stejná mapa jako minulý rok, tedy Bořislav a Hadí vrch (1985). Postavena byla jen jedna jednoduchá trať (2200 / 50 / 7). Startovalo 36 dětí ze 4 škol.
Pátý ročník Krušnohorského maratónu MTB (připomínám, že to nebyl OB) proběhl 8. září. Celý týden před závodem pršelo, pravděpodobně proto se na start postavilo jen 120 cyklistů. A to jsme měli i rozhlasový spot na rádiu TEP, který se vysílal 58 krát. Počasí bylo ošklivé i během závodu, takže nedošlo k překonání traťového rekordu a barevný televizor a rádio s CD přehrávačem si nikdo neodvezl.
- První sobotu v říjnu se zase šlo na Bouřňák. Akci ale již nepořádala horská služba, ale oddíl sjezdového lyžování z naší TJ. Proto se akce jmenovala „S lyžaři na Bouřňák“. Naším úkolem bylo postavit jednoduchou OB trať z Dubí do Mikulova na mapě Vlčí kámen (1991). Účast byla absolutně rekordní - 345! Z velké části se jednalo o žáky ZŠ Edisonova, kteří akci měli jako víceméně povinnou.
- Po delší pauze jsme uspořádali oblastní závod. Stalo se tak 27. října a byl to závod v rámci série „Park + City Tour JO“. Běhalo se na nové mapě Zámecká zahrada (viz dále). Centrum bylo u ZŠ Plynárenská. Přijet pouze na jeden parkový (sprintový) závod se závodníkům moc nechtělo, proto jsme měli jen 64 startujících. Byl to náš první závod pořádaný se SportIdentem zapůjčeným z BORu.
- O víkendu 10. a 11. listopadu proběhlo podzimní minisoustředění pro děti z kroužku. Zázemí bylo na Novém Městě v lyžařské chatě. Probírala se teorie, hráli jsme hry a uskutečnil se i malý závod na nově vznikající mapě Pramenáč (viz dále).
- Rok jsme zakončili 3. ročníkem Silvestrovského běhu. Běželo 65 startujících v 11 kategoriích na 4 tratích.
Několik poznámek k různým závodům.
- 1. z JO proběhl 25.3. - Vojta Škara obsadil 3. místo v H10. Byla to jeho první bedna v JO a nástup skvělých zítřků. Naše tři začátečnice v D14 (Petra Špačková, Nikola Minaříková , Štěpánka Dušková) na sebe počkaly a celou trať šly společně. První kontrolu hledaly 40 minut, pak už to šlo. Dosáhly času 143:08.
- Jeden ze závodů JO se běžel na mapě Vesecko (viz galerie). Zajímavé svým tvarem a velmi malým lesem. Prostor byl překřtěn na U-rampu, protože se pořád běhalo jen nahoru a dolu z jedné strany na druhou.
- Na 3. závodě JO (1. dubna) Vojta Škara již zvítězil. A pak dále ještě 8.4., 22.4., 6.5., 8.5. a 29.9. Prostě úspěšná sezóna.
- Na oblasťáku v Doksech (21.4.) byly prohozené kontroly a některé kategorie byly zrušeny.
- Saxbo se konalo jako dvouetapové ve dvou dnech na konci dubna. Přespávali jsme ve škole v Petrovicích. V sobotu se běželo u nás, v neděli v Německu. Stále se chodilo přes hranici pěšky. Od auta na shromaždiště, na start a zpět k autu to bylo 6 km. Ondra Kaprál našel na shromaždišti (rozlehlé louce) místo se signálem českých mobilních operátorů a byla to pro něj nejlepší zpráva dne. V H21K jsme měli na 600 metrech stoupání 130 metrů. To je jako od Panoramy až nahoru k hradu.
- Na závodě JO v Jablonci si Michal Žejdlík vymkl kotník a nemohl startovat na oblastním mistrovství na krátké trati a na štafetách druhý den.
- TJN pořádal 6. května dopoledne oblastní mistrovství na krátké trati. Na odpoledním mistrovství štafet pak nevydržely krabičky a mnohé přestaly zaznamenávat informace do čipů a nepípaly. Muselo se razit do map.
- Trenér mládeže Miloš Eiselt se na závodě JO 17. června na občerstvovačce napil, ale neorazil. Školácká chyba!
- Od tohoto roku byla kategorie H21 rozdělena na L a K.
Vícedenní závody
- Bohemia (5 dní, 5 závodů). Zúčastnili se jen Helena a Jaroslav Kolářovi. Na dvě etapy dorazil Michal Žejdlík. V 2. a 4. etapě startovala Karolína Žejdlíková (1,5 roku) na dětském minizávůdku na shromaždišti. Pravděpodobně se jednalo o její první závod.
- Pěkné vícedenní se konaly pod Hradem Valečov pod názvem „New balance cup Valečov“. Tři etapy ve dvou dnech. Vše se běželo na mapě Hrad Valečov (viz galerie), tedy v okolí zříceniny skalního hradu. Shromaždiště bylo v amfiteátru pod zříceninou a stanové městečko v místě. Vše byly krátké tratě, ale dlouhé časy na nich.
- Poprvé byla zorganizována série „Park + City tour JO“. V plánu bylo 5 závodů, uskutečnily se jen 3. První se běžel 22. září v Kamenickém Šenově na mapě Panská skála. Druhý 21. října v Novém Boru na mapě Mumuland. Třetí jsme pořádali my. V celkovém hodnocení této série byl Jan Eiselt 2. z 20 v H14 a Miloš Eiselt 3. ze 13 v H35. Jestlipak víte, proč se borská mapa jmenovala Mumuland?
- Zbyněk Ellschlöger a Ondřej Kaprál se vydali do Itálie na Venezia 2001.
V roce 2001 jsme vydali 5 nových map. Celkem jich tak oddíl měl na kontě již 27.
- Zámecká zahrada. 1 : 5 000, ekv 5 m. Mapovali Milan Bílý, Petr Bílý, Michal Žejdlík a Milan Šobr. Vytiskl ji Žaket v počtu 3000 kusů. Dodnes ji využíváme v tělocvičně na tréninky a dokonce byla minulou zimu použita na večerní trénink. Michal Žejdlík mapu překresloval do OCADu, ale více práce než nakreslení mapy dalo nakreslení všech složitých reklam.
- Pramenáč. 1 : 20 000, ekv. 5 m. Mapoval a kreslil Milan Bílý. Použita byla pro závod LOB v roce 2002.
- Klínovčík. 1 : 1 5000, ekv. 5 m. Mapoval a kreslil Milan Bílý. Použita byla pro závod LOB v roce 2002.
- ZŠ Plynárenská. 1 : 1 500, ekv. 1 m. Mapoval a kreslil Michal Žejdlík.
- ZS Bílá cesta. 1 : 2 000, ekv. 1 m. Mapoval a kreslil Michal Žejdlík. Poslední dvě mapy byly pokračováním mapování areálů teplických ZŠ. V roce 1999 to byly ZŠ Buzulucká a ZŠ Maršovská.
V ročence to není zmíněno, ale je velmi pravděpodobné, že se všechny závody JO běžely na Sportident. Vlastní čip mělo 7 lidí, dalších 11 čipů vlastnil oddíl a půjčoval je na závody. Byl to tenkrát typ 5, který zvládl 39 kontrol (dnes čipy pojmou 128 kontrol), z toho 30 s časem. Ale byla zmínka už i o nové verzi 6, která měla kapacitu 64 kontrol. V ročence byl delší článek o SI. Vysvětloval, o co se jedná a jak se používá. Byly shrnuty výhody i nevýhody.
Grand Prix mělo napínavý průběh. Během roku se o vedení přetahovali Ondřej Kaprál, Vojtěch Škara a Michal Žejdlík. Na konci sezóny již odpadl ze souboje Vojta. Michal měl 1566 bodů a Ondra 1531 bodů. Ondra tedy potřeboval získat alespoň 35 bodů na posledním závodě v Benátkách. Tam se mu ale moc nedařilo, a získal jen 13 bodů. Zvítězil tedy Michal Žejdlík, potřetí. Ondra tak „pouze“ zvítězil v 2. ročníku Grand Prix Junior (zopakoval své loňské prémiové vítězství). V GP bylo hodnoceno 31 lidí, z toho 19 i v GPJ.
V Turistickém batůžku bylo jen 11 zápisů. Nejvyšší zápis měl Jan Eiselt - 128:20 - z oddílového přeboru.
V galerii naleznete fotku z minisoustředění 11.11., fotku ze startu Krušnohorského maratónu MTB 8.9., foto z Her 3. tisíciletí 16.6. Dále sken mapy Vesecko (zmiňovaná U rampa). Sken mapy z třídenních u hradu Valečov (hrad je u cíle), všimněte si, že trať je dotiskována „razítkem“. Dále několik článků z novin a samozřejmě titulní stránka a pár stran z ročenky.